מדריך - התקנת הרחבות והשימוש היום יומי!

מאת abeksis
כניסות: 25880
מהי הרחבה? או בשפה המקורי (Addon), מדובר על תוסף שיאפשר לכם להנות משירות של תוכנה בדומה להתקנת אפליקציות בטלפון/טאבלט.
 
ישנן הרחבות מכל מיני סוגים: וידאו (הכוללות הרחבות של סרטים, סדרות, ערוצי טלויזיה ועוד), מוזיקה, תוכנות, סקינים, כתוביות ועוד. יש הרבה מפתחי הרחבות בארץ ובעולם ושוק ההרחבות הינו דינאמי מאוד ומתעדכן תכופות בהרחבות חדשות ומעניינות. לשם כך יש לבחור את ההרחבה המעודכנת ביותר שמגיעה למכשיר הקודי שלכם ואיך תעשו זאת? בצורה מאוד פשוטה!
 
החל מגרסאות המתקדמות של קודי, התווספה מערכת חכמה המאפשרת לכם לבחור את ההרחבה החדשה ביותר שמוצגת מולכם, למה הכוונה? אתן דוגמא:
 
לרוב בקודי, מותקן מעל ריפוסטורי (או בקיצור ריפו / Repo) - – מה זה ריפו? ריפו זה בעצם מחסן הרחבות. התקנה של ריפו אחד, איכותי, הכולל בתוכו הרחבות רבות, יכול לחסוך הרבה זמן וכאב ראש וזו הדרך המומלצת להתקנת הרחבות בקודי.
 
לרוב, אותם הריפוסטורים דואגים לבצע עדכון על בסיס יומי, במטרה לספק לגולשים את ההרחבה העדכנית ביותר ובכך להשאיר אתכם מעודכנים. ישנם ריפוסטורים, שלא עושים זאת ובכך גורמים לכאבי ראש למשתמש הפשוט, ונזק קל לתוכנת הקודי, למזלנו קודי יודע להתמודד עם אותו הריפוסטורי על ידי הצגת הודעה ברורה מול המסך ובכך לאפשר לכם לבחור מהיכן לבחור את ההתקנה של אותה ההרחבה - וכך זה נראה:
 
# למען ההגינות תושטש הריפו והאייקון של אותו המפתח!
 
שימו לב שגרסת ההתקנה של הריפו שונה מהמקור, קודי התריע שיש גרסה חדשה ומציג חלון שיאפשר לכם לבחור את הגרסה החדשה ביותר שהיא 1.0.2 מאותו הריפו המעודכן ביותר.
 
 
איך קודי יודע לקחת את הגרסה הנכונה?
 
למעשה, כל הרחבה מגיעה עם מספר ועם קובץ תיאור ששמו addons.xml, בפנים יש מספר רב של פריטים המציגים את התיאור של ההרחבה, שם המפתח, גרסת ההרחבה, ועוד פריטים שמוסיף המפתח.
 
במידה והותקנה הרחבה של המפתח המקורי שגרסתה 1.0, ואותו המפתח ביצע עדכון שמספרו 1.0.1, ההודעה של העדכון תופיע מולכם ותאפשר לכם לבחור את הגרסה הנכונה.
 
היום, ישנם בשוק המון ריפוסטורים, וזה טוב לא רע. אותם הריפוסטורים, עוזרים למפתח להפיץ את עבודותו, על ידי הוספת ההרחבה לריפו שלהם כפי שהיא, וללא נגיעה מיותרת בקוד במטרה לקבל מחמאות, זה טוב ומבורך, כל עוד הם דואגים לעדכן אותה על בסיס קבוע בהתאם למקור.
 
ישנם ריפוסטורים איכותיים (לא אציין שמות, אבל יש כמה בודדים בישראל, אני בטוח שהספקתם להכיר אותם כבר) שבונים מנגנון עדכון אוטומטי, ובכך מעדכנים את ההרחבה עצמה.
 
לכם, נשאר דבר אחד.. לבחור מתוך הרשימה את העדכון העדכני ביותר ובכך להישאר מעודכנים תמיד ע״י בחירה של אותה ההרחבה מהממקור העדכני ביותר.
 
הערות:
 
 במטרה ותרצו לקבל את ההתראה שתאפשר לכם לבחור את העדכון המעודכן ביותר ע״י הצגת החלון. יש לבטל את האפשרות עדכון אוטומטי - פעיל.
 
המלצה שלי, בוווזארדים שלי - העדכון אוטומטי, והמערכת יודעת לקחת את העדכון הטוב ביותר מהגרסה האחרונה ביותר.
 
ואם בכל זאת תרצו לשנות  - כך תעשו זאת: 
 
הגדרות -->הרחבות--> במסך שנפתח לחצו במקלדת בחץ הימני ותפריט עליון יפתח - שנו את מה שמופיע בתמונה ל- התראה. 
 
 
מקורות מידע - Kodiman