מה קורה לאתר קודי העולמי?

מאת abeksis
כניסות: 24617

מדוע האתר איננו עובד? מדוע איננו יכולים להוריד את גרסת הקודי המתאימה למכשיר? להלן התשובות והפתרונות בפוסט זה.

קצת על קודי - קודי, תוכנה חוצת פלטפורמות להצגת תכני וידיאו מהאינטרנט, היא פיתוח של פרויקט הקוד הפתוח XBMC של קבוצת מפתחים בשם "צוות קודי", שכולל גם לא מעט ישראלים. התוכנה עצמה אינה כוללת תכנים כלשהם וערכה הוא בתוספים החיצוניים שלה, שמאפשרים גישה למאגר עצום של תוכן, חלקו חוקי וחלקו (העיקרי כפי הנראה) פיראטי. לתוכנה יש כמה מיליוני משתמשים והיא פופולרית מאוד גם בארץ.

 

ב-48 השעות האחרונות נעשה מהפך שקט מצד יוצרי קודי, שלצערי יכול להשפיע בעתיד לגבי קיומה של התוכנה שהצליחה לשנות את פני הדברים בעולם המדיה החופשית. קודי החליטה להילחם בכל מי שיפר זכויות יוצרים (לפי דעתי בשת״פ עם הגורמים הרלוונטים) בכל הקשור לשם Kodi.

לקודי נמאס מתדמית הפיראטים: צוות הפיתוח שמאחורי נגן הסרטים והסדרות הפופולרי הודיע שיפעל נגד מפתחי תוספים, משווקי סטרימרים ואפילו יוצרי סרטונים ביוטיוב שיעשו שימוש לא מורשה במותג שקושר אותו להפרת זכויות יוצרים. המשמעות, מאות קבוצות פייסבוק מפורסמות הורידו את האזכור למילה משמן, אלפי מוצרים התבקשו לא להזכיר את המוצר, וכו׳. בנוסף, קופסות שימכרו על ידי יצרן כזה או אחר יראו את היד החזקה של קודי בנושא.

כתוצאה מהודעה זו, ובעקבות המלחמה של קוד לנושא הפיראטיות, האקרים מכל רחבי העולם תוקפים זה כבר כמה שעות את האתר המרכזי של קודי http://kodi.tv התקפת DDOS. בעקבות ההתקפה אין אפשרות להוריד את התוכנה ולהתקינה.

מה זה התקפת DDOS? התקפה זו שולחת מיליוני בקשות (תלוי בכמות השרתים שתוקפים את האתר), ובכך יוצרים פקק למשתמשים הפשוטים.

אוקי - הבנו, מה הלאה?

למי שרוצה להמשיך להנות מקודי ולהוריד את הגרסה יש להיכנס לשרתים האחרים שלא קשורים לאתר המרכזי (השרת הוא חוקי של קודי) בכתובת הבאה:

http://mirrors.kodi.tv/releases/


ולהנות מההורדה בצורה הבטוחה. כמובן שיש לבחור את הגרסה המתאימה לכם. מה יהיה בעתיד לגבי קודי? נצטרף להמתין.